Yunus Emre Yıldırımer Kimdir Hayatı


Yunus Emre Yıldırımer Kimdir Hayatı

Yunus Emre Yıldırımer’in oynadığı TV dizileri şunlardır: Elif’in Günlüğü, Sardunya Sokağı, Hatırla Sevgili, Bir göçmen küstü, O Evimin Erkeği, Güz Gülleri, Dantel, Mavi kelebekler, İnsan Aldandı, Fatih Harbiye ve Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz
1 Ocak 1982 Siirt doğumludur. 34 yaşında olan oyuncu oğlak burcudur. İlkokul ve liseyi Diyarbakır’da okuyan oyuncu daha sonra Haliç Üniversitesi konservatuar bölümünü bitirmiştir. Son dönemlerde TRT1 de yayınlanan Mavi kelebekler ve Samanyolu TV’de yayına giren İnsan Aldandı adlı dizilerde ilk olarak rol almıştır.
Yunus Emre Yıldırımer’in oynadığı tiyatro oyunları ise şunlardır: Kral dairesi, Eksik, Sindirella, A4, Yaka beyaz, Tahir ile Zühre, Ramazan şenliği, Telgrafçı Hamdi, Yanlışlıklar komedyası, Hülleci, Barış gezegeni ve Ceviz ile Karınca.
Daha sonra 2013 Mart ayında vizyona giren Selam adlı sinema filminde de başrol oynayan Yunus Emre Yıldırımer halen Atv’de yayınlanan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz adlı dizide Alpaslan karakterini canlandıran oyuncudur.

Yunus Emre Yıldırımer Hakkında

Kilosu: 74
Boyu: 1.80
Göz Rengi: Kahverengi
Saç Rengi: Kahverengi
Eğitim Durumu: Haliç Üniversitesi Konservatuvar
Adı Soyadı: Yunus Emre Yıldırımer
Doğum Tarihi: 5 Şubat 1982
Nereli: Siirt
Burcu: Balık
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*