Yaşlanmayı Önleyen Doğal Mucizeler


Yaşlanmayı Önleyen Doğal Mucizeler

Yaşlanmayı Önleyen Doğal Mucizeler

Besin değerleri çok yüksek olan bu sebzeler güneşin cildinize verdiği hasarı minimuma indirmekle görevli özel bitkisel besleyiciler ve antioksidanlar içerir. ‘Agricultural Food Chemistry’ dergisinde yayınlanan bir araştırmaya göre; ıspanakla lahanada bulunan beta-karoten ve lutein kesinlikle cildin elastikiyetini arttırıyor.

Avokado bazlı bir maske cildinizdeki yaşlanma etkilerini yavaşlatacak, kuruyan cildinize çok iyi gelecek.

Doğru beslenmediğinizde vücudunuz hastalıklara karşı savunmasız düşer. Bir hastalığı atlattığınızda vücudunuzda hiç bir iz kalmadığını düşünüyorsanız yanılıyor olabilirsiniz. Hastalıklar vücudunuzu yıpratırlar. Hastalık süresince kullandığınız ilaçlar, hücrelerinizi etkileyerek cilt sağlığını ve güzelliğini etkileyebilir. Bu yüzden, her şeyden önce sağlıklı beslenmenin önemini iyi kavramak gerekiyor.

Püre haline getirilmiş avokadoya bir iki damla zeytinyağı ve limon suyu ekleyin. Yüzünüze sürüp 10 dakika bekleyin.

Çikolata
Mmmm. Olsada yesek. Çikolatanın içinde bulunan flavonoidler cildinizi güneş ışığının yıpratıcı etkilerinden korurken, dolaşımı hızlandırarak cildinizin; taze, diri ve genç kalmasını destekler. Çikolata aynı zamanda mutluluk hormonu da salgılattığından zevkli bir tüketimi vardır.

Bu maske yüzünüzdeki pürüzlü tabakayı yok etmekle kalmayıp sağlıklı bir cildin ihtiyacı olan vitaminleri de sağlayacak ve cildinizi besleyecek.

Nar zengin C vitamini içeriğiyle özellikle güneş ışınlarının neden olduğu kırışıklıklara karşı etkili bir koruma sağlar. Nar tanelerinde bulunan ‘elajik asit’ ve ‘punicalagin’ serbest radikallerle savaşarak cildin alt deri bağ dokusunu güçlendirir.Böylece cildiniz pürüzsüz ve dolgun görünür.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*