Leyla Lydia Tuğutlu Kimdir Hayatı


Leyla Lydia Tuğutlu Kimdir Hayatı

Leyla Lydia Tuğutlu Biyografisi

2008 yılında Miss Turkey güzellik yarışmasında birinci olan Leyla Lydia Tuğutlu Türkiye’nin en güzel kızı tacını yarışmanın jüri üyeleri arasında olan Paris Hilton tarafından almıştır.
Türk bir baba ile Alman bir annenin kızı olarak Berlin’de uzun yıllar yaşayan Leyla; İlkokulu Türkiye’de başladıktan sonra piyano dersleri almaya heves etmiştir. Konservatuara yarı zamanlı olarak devam etmesinin yanı sıra 5 yıl müzik ve keman dersleri almıştır. Bu süre içerisinde birçok ajansta model olarak çalışan Leyla Lydia Tuğutlu Anadolu Lisesi mezunudur. Üniversiteye başladığı yıllarda konservatuarı bırakması sonucunda ilgi duyduğu mankenlik ve fotomodelliğe başlamıştır. Halen İstanbul Üniversitesi’nde Alman dili ve edebiyatı öğrencisi olarak okumaktadır.
29 Ekim 1989 Berlin doğumlu olan Leyla Lydia Tuğutlu akrep burcudur. İstanbul Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu olan; 1.75 boyunda 62 kilo ağırlığındaki Leyla Lydia Tuğutlu Berlin’de dünyaya gelmiştir.
Leyla Lydia Tuğutlu İgilizce, Türkçe ve Almanca dillerini bilmektedir. ES-ES dizisinde İrem karakteriyle oyunculuğa başlayan Tuğutlu; ATV’de yayınlanmış olan Karadayı dizisinde de Kenan İmirzalıoğlu’nun kardeşi rolündeki Songül’ü canlandırmıştır.

Kilosu: 57
Boyu: 1.75
Göz Rengi: Kahverengi
Saç Rengi: kahverengi
Eğitim Durumu: İstanbul Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı
Adı Soyadı: Leyla Lydia Tuğutlu
Doğum Tarihi: 29 Kasım 1989
Nereli: Almanya – Berlin
Burcu: Akrep
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*