Karl Landsteiner Kimdir Hayatı


Karl Landsteiner Kimidir Hayatı

Karl Landsteiner Biyografisi

Yaşıtlarına göre daha erken yaşlarda okul hayatına başlayan Karl Landsteiner; oldukça başarılı ve parlak bir öğrencilik dönemi geçirmiştir. 1885 yılında Viyana Üniversitesi’nde Tıp alanındaki eğitim sonrası öğrenci iken dahi biyokimyasal araştırmalar yapmak suretiyle kan bileşenlerinde diyetlerin etkisi üzerinde bir makale yazmıştır. 1891 yılında Tıp Fakültesinden mezun olması ile beş yıl Münih’te birçok laboratuarda çalışmıştır. 1896 yılında Viyana’daHijyen Enstütüsünde Max Won Gruber’in asistanı olmuştur.
14 Haziran 1868 yılında Avusturya Viyana Baden Bei Wien de doğmuştur. Kan grupları ve bağışıklık alanında çalışmalar yapan bilim adamı Karl Landsteiner; hukuk doktoru ve tanınmış bir gazeteci olan babası Leopold Landsteiner vefat etmiştir. Annesi tarafından yetiştirilmiştir.
1898-1908 yılları arasında Viyana Üniversitesi’nin patolojik anatomi bölümünde asistan olarak çalışan burada morbid fizyolojisi ve anatomisi üzerine çalışmalar yapmıştır. Menenjitin bakteriyel nedenini ortaya çıkaran Profesör Weichselbaum ve pnomokokları keşfeden Fraenckel ile birlikte çalışmalar yapmıştır.

Kilosu: Yok
Boyu: Yok
Göz Rengi: Yok
Saç Rengi: Yok
Eğitim Durumu: Viyana Üniversitesi/ Tıp Eğitimi
Adı Soyadı: Karl Landsteiner
Doğum Tarihi: 14 Haziran 1868
Nereli: Avusturya Viyana/ Baden Bei Wien
Burcu: İkizler
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*