2017 yaz makyaj trendleri


2017 yaz makyaj trendleri

Metalik ve yıldızlı dokunuşlar
Max Factor Global Tasarım Direktörü Pat McGrath, “Podyumları hakimiyet altına alan metalik ve yaldızlı dokunuşlar ‘Bana bakın’ diyen bireyselliğin sınırlarını zorluyor” diyor ve ekliyor: “Grafik şekiller ve detaylar da aynı etkiyi yaratıyor. Belirsiz konturlar ve gölgeler yaratan ton yönetimi ile yüzler kusursuz. Hafif bir ışıltı yaratmak için doğru noktalara aydınlatmalar ve ışıltılar uygulanıyor.” Dokularda buğulu ışıltılardan başka bir dünyadan gelmiş gibi görünen parıltılara kadar değişen farklılıklar, özellikleri vurgulayıp yüze fütüristik, yüksek teknolojili bir kusursuzluk veriyor. Pat’e göre bu sezonun ham dokunuşları yeni ve zinde bir özgüveni vurguluyor.

Özellikle yaz akşamlarında çarpıcı bir görünüm yakalayabilmek için göz makyajının özenli bir şekilde uygulanması öneriliyor. Bu anlamda kadınların vazgeçilmezlerinden olan eyeliner ve maskaralar bakışlara derinlik katmak için tercih edilmeli. Maskarayı ilk önce hafif bir şekilde kirpik uçlarından başlayarak ve daha sonra dipten uca doğru sürmek, tüm kirpiklere daha dolgun bir görünüm sunacak. Ali Rıza Özdemir, eyeliner kullanırken en önemli noktanın düzgün bir çizgi elde edebilmek için dışardan içeriye doğru uygulamak ve tercihe göre ince veya kalın çizgi çekildikten sonra da çizginin kuyruğunu kaş bitim hizasına kadar uzatmak olduğunu söylüyor.

Birkaç küçük ve önemli dokunuşla oldukça etkileyici bir görünüme sahip olunabileceğini belirten L’Oréal Paris makyaj tasarımcısı Ali Rıza Özdemir, “Sahip olduğu güzelliği bir bütün olarak ön plana çıkartan kadınlar, trendleri takip ederken sezonun öne çıkan makyaj uygulamalarını da deneyimlemek istiyor. Ancak havaların ısındığı yaz döneminde, makyajın uzun süre ciltte kalması için daha özenli bir şekilde yapılması gerekiyor. Yaz makyajı hem hafif, hem de uzun süre kalıcı olmalı. Bunun için doğru ürünleri etkili bir şekilde uygulamak oldukça önemli. Yazın parıltısını makyajına taşımak isteyen kadınlara tavsiyem, taze görünecekleri ve hissedecekleri makyaj stiline odaklanmaları. Sıcak yaz günlerinde, ten makyajlarını hafif tercih ederek, göz ve dudaklara yoğunluk vermelerini öneriyorum” diyor.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*