Sivilcelere Karnabahar Maskesi


Sivilcelere Karnabahar Maskesi

Sivilcelere Karnabahar Maskesi

Sivilce sorunu özellikle ergenlik döneminde gençlerin canını sıkan ve onları bu sorunun çözümü için türlü yollara iten bir rahatsızlıktır. Ergenlik sivilceleri kimi zaman çok kısa sürede geçmekte, kimi zaman da oldukçauzun bir zamana yayılmaktadır. Ergenlik dönemi dışında kimi durumlarda da bu sorunla karşılaşmak mümkündür.

Stres, bahsettiğimiz bu durumların başında gelmektedir. İş hayatında karşılaşılan bazı zorluklar, özel hayatın aşılması zor anları ya da yoğun geçen bir sınav dönemi vücudun dengesini bozarak stres kaynaklı sivilcelere çanak tutmaktadır.

MALZEMELER:

Karnabahar + zeytinyağı

HAZIRLANIŞI:

Sekiz adet karnabahar yaprağını iki kaşık zeytinyağı ile beraber mikserden geçirin. Karışımı, problemli bölgeler üzerinde daha yoğun olacak şekilde yüzünüze yayın, on dakika bekleyin ve yüzünü ılık suyla temizleyin.

NE İŞE YARIYOR:

Karnabahar yapraklarının temizleyici fonksiyonu vardır.

NE ZAMAN KULLANILMALI:

Yine hamilelik dönemi vücudun salgıladığı tüm hormonları değiştirdiği için bu dönemde anne adayları sivilce sorunlarıyla yüz yüze gelmektedir.

Peki kaynağı her ne olursa olsun vücudumuzun en göz önünde olan bölgesi olan yüzümüzdeki sivilce sorunundan kurtulmak için ne yapmalıyız? Bu sorunun yanıtı doğal bir yöntem olan karnabahar küründe saklı.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*