Levent Öktem Kimdir Hayatı


Levent Öktem Kimdir Hayatı

Levent Öktem Biyografisi

Ayrıca İsveç Kolombiya İtalya gibi birçok ülkede turneye katılan Levent Öktem; 2003 yılında Pera Güzel Sanatlar tiyatro bölümünde eğitmenlik yaparak ses nefes ve diksiyon öğretmenliği de yapmıştır. 2006 yılında tiyatro arkadaşları ile birlikte ‘’Bi Tiyatro’’yu kuran Levent Öktem; 2006 yılında Son Osmanlı Yandım Ali adlı sinema filminde de yer almıştır.
1955 yılında İzmir’de Doğan Levent Öktem; 61 yaşındadır. Ankara Devlet Konservatuarı tiyatro bölümünden mezun olan Levent Öktem; 1979 yılından itibaren İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda çalışmaya başlamıştır. 1980-1981 yıllarında İstanbul Devlet konservatuarın da eğitim görevlisi olarak görev alan Levent Öktem; 1992-1994 yılları arasında da Bilsak Tiyatroda eğitmenlik yaparak birçok öğrenci yetiştirmiştir. 1995-1997 yılları arasında Almanya’ya giden Levent Öktem; Theater an der Ruhr’da oyunculuk yapmıştır.
2013 yılında Ben Onu Çok Sevdim adlı dizide oynayan Levent Öktem bu dizide Muhsin Ertuğrul’u canlandırarak oldukça güçlü bir karakter yapısı çizmiştir. Son olarak Diriliş Ertuğrul dizisinde yer alan Levent Öktem’in de bu dizideki rolü oldukça önemlidir. Levent Öktem birçok özelliğe sahip tiyatro sanatçıları arasında yer almaktadır.

Boyu: 173 cm
Göz Rengi: Yeşil
Saç Rengi: Kahverengi
Eğitim Durumu: Ankara Devlet Konservatuarı
Adı Soyadı: Levent Öktem
Doğum Tarihi: 27 Mayıs 1955
Nereli: İzmir
Burcu: İkizler
Kilosu: 69 kg
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*