Ayşe Şule Bilgiç Kimdir Hayatı


Ayşe Şule Bilgiç Kimdir Hayatı

Ayşe Şule Bilgiç Kimdir Hayatı

Ayşe Şule Bilgiç Kimdir Hayatı

Ayşe Şule Bilgiç Kimdir Hayatı

2004 yılında TV ve sinema sektörüne adım atarak “Hayal Dünyası” adlı kendi yapım ve prodüksiyon şirketini kurdu. 2006 yılında ilk yapımcılık tecrübesini yaşadı.
TRT 1 için Gönül Salıncağı adlı dizi filmde hem senaryoları yazdı, hem oynadı.
2007 de STAR TV’ye yine Pulsar adlı Türkiye’nin ilk köpek başrollü dizi filminin yapımcılığını ve yönetmenliğini üstlendi.
Aynı dönemde CNN Türk‘te “Rüzgarın Kızı” isimli motosikletli gezi programını hazırladı ve sundu.
Eve Ensler tarafından yazılan “Vajina Monologları” adlı tiyatro oyununda 2003 yılında Türkiye’de sahneye koyan Almula Merter ile birlikte Arzu Yanardağ, Berna Öztürk, Güner Özkul, Müge Oruçkaptan ve Ayşe Şule Bilgiç birlikte oynadı.
Ayşe Şule Bilgiç, 2004 yılında yönetmenliğini Levent Tülek‘in yaptığı “Limonata” adlı tiyatro oyunda Tarık Papuççuoğlu ile Boğaziçi Tiyatrosunda oynadı.
4 Haziran 1978 tarihinde Adıyaman‘ın Besni ilçesinde doğmuştur. Aslen Gazianteplidir.
1995 yılında İstanbul Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi’nden mezun olan Ayşe Şule Bilgiç, 2000 yılında Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi mezun oldu.
Üniversite 3. sınıfta Reklamcılık Derneği’nin açtığı Yaratıcı Beyinler sınavını kazandı.
Boğaziçi Üniversitesi‘nde aldığı sektörel eğitimin ardından Pen Ajans D’Arcy Reklam Ajansında Junior Reklam Yazarı olarak çalışmaya başladı.
İletişim Fakültesi mezunu olması sebebi ile gazetecilikten hiç kopmayan Ayşe Şule Bilgiç, 2003 yılında Hürriyet gazetesinde “Otoyaşam” ekinde “Rüzgarın Kızı” takma adı ile Motoyaşam sayfasında motosiklet konularında yazarlık yaptı.
Ayrıca aynı dönemde CNN Türk‘te “Rüzgarın Kızı” isimli motosikletli gezi televizyon programı hazırladı ve sundu. Aynı dönemde kendi şirketini kurdu ve “2Teker” adlı Türkiye’nin yüzde 100 Türk içerikli ilk Motosiklet Dergisi’ni çıkardı.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*