Alphan Manas Kimdir Hayatı


Alphan Manas Kimdir Hayatı

Alphan Manas Kimdir Hayatı

Alphan Manas Kimdir Hayatı

Alphan Manas Kimdir Hayatı

1997 sonrası Teknoloji Holding’in tüm şirketlerinin kurucu ortağı oldu. Bunların arasında dünyanın en büyük EFT-POS üreticisi Ingenico‘nun Türkiye distribütörü ve bölgesel çözüm ortağı Planet ve Üçüncü Parti Kredi Kartı/Debit Kart/EFT-POS Hizmeti veren Universal Kart Hizmetleri ve Bilişim sektörüne hizmet veren Teknik Servis şirketi Teknoser de bulunmaktadır.
1998 yılında kurulan tüm şirketler Teknoloji Holding çatısı altında toplandı. Teknoloji Holding’in kurmuş olduğu ortaklıklarda Murahhas Üye olarak aktif görev aldı.
Bunlar: 1999 yılında Çukurova Holding, KVK ve Genpa ile kurulan GPRS öncesi hizmet veren Mobil Data Operatörü Mobicom ; 2000 yılında Ericsson ortaklığıyla kurulan, Türkiye ve MENA ülkelerine telefon santrali ve benzeri Ericsson çözümleri satan CPG , 2001 yılında Telenity firması ile %50-50 ortaklıkla kurulan PayPal’e rakip olmayı hedeflemiş fakat Türkiye’de GSM operatörlerinin engeline takılan Mobil Ödeme Servisi Sağlayıcısı m.Pay‘dir.
1988 Şubat ayında Teknoloji Holding çatısı altında OT-VT (Otomatik Tanıma & Veri Toplama; yeni adıyla Nesnelerin İnterneti) alanında çözümler sunan Exim’in kurucu ortağı oldu.
Aynı zamanda şirketin 10 yıl da Genel Müdürlüğünü yaptı.
2005 yılında Deloitte Fast 50 programı ile, Türkiye’nin son beş yılda en hızlı büyüyen 39 teknoloji şirketinden biri olan Exim, aynı yıl Fast 500 EMEA programında sıralamaya katılan 500 uluslararası şirket içerisinde 185. oldu.
30 Temmuz 1962 tarihinde İzmir‘de doğmuştur.
Babasının adı Oğuz Manas’dır. İlkokulu İzmir’de Ankara İlkokulunda okudu, Karşıyaka Ortaokulunu bitirdikten sonra Atatürk Lisesinden mezun oldu.
1983 yılında Ege Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu.
Üniversite eğitimi için ABD‘ye gitti ve 1987 yılında New York Eyalet Üniversitesine (SUNY) bağlı F.I.T. (Fashion Institute of Technology)‘den Üretim Yönetimi konusunda lisansüstü diplomasını aldı.
Alphan Manas, ABD‘de Tenba‘nın New York fabrikasında Üretim Müdürü olarak çalıştı.
1987 yılında Fortune 500’e dahil Vicks Corp.’a bağlı, Sears, K-Mart ve JC Penny gibi zincir devlere dünya çapında hazır giyim üretimi yapan Colonial Corp.’un Ülke Müdürü olarak Türkiye‘ye döndü.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*